Choose a sailing area
Region
Departure
Cruise length
Age of the unit
from 0 to10 years
Unit length
from 2 to 10 ft
from 2 to 10 m
Berths
from 2 to 10
Cabins number
from 2 to 10
Number of toilets
from 2 to 10
Yacht type
Price in EUR

Czarter jachtu w Belgii - niezwykłe rejsy po kanałach i rzekach

Kiedy myślimy o wakacyjnym czarterze jachtów, Belgia nie wydaje się oczywistym wyborem. I właśnie dlatego warto na nią postawić! Może ona stanowić świetną odskocznię od popularnych, zatłoczonych i upalnych akwenów na południu Europy. 

Warto pamiętać, że niemal cały obszar kraju leży w zlewiskach dwóch rzek: Mozy oraz Skaldy. Oprócz naturalnych cieków wodnych, znajdziesz tam również liczne kanały, dzięki czemu łączna długość szlaków śródlądowych otwartych dla żeglugi to aż półtora tysiąca kilometrów!  

Na tym jednak nie koniec – niektóre porty (jak np. te w Brukseli czy Gandawie) mogą odwiedzać nawet statki pełnomorskie. Czarter jachtu w Belgii to dobra okazja, by zobaczyć ją z poziomu pokładu – a wspaniale przygotowana infrastruktura sprawia, że żegluga jest niezwykle komfortowa i przyjazna użytkownikowi.

W jaki sposób zorganizować czarter jachtu w Belgii? Jaką łódź wybrać? Ile kosztuje taki rejs i o czym trzeba pamiętać, dokonując rezerwacji? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania oraz kilka najlepszych ofert na czarter jachtów w Belgii.

Filters
start date: 28-09-2024
period: 7
localization: Belgia
model type: Houseboat
Results: 0
Sorting:
At this moment there are no direct search results for your query.

We also have yachts that are not directly listed in the search engine. In the absence of search results, please send us an inquiry:

Wynajem jachtu w Belgii - ile to kosztuje?

Z jakiego rzędu kosztami należy się liczyć, wybierając czarter jachtu w Belgii? Odpowiedź na to pytanie zależy w dużym stopniu od sezonu:

  • w maju za trzykabinową łódź dla 8 osób zapłacisz około 2200 euro za tydzień,
  • w lipcu ta sama jednostka będzie już kosztować około 2550 euro,
  • a w połowie września – około 2400 euro.

Decydując się na czartery jachtów w Belgii, warto wziąć pod uwagę tamtejszy klimat. Jest on nieco chłodniejszy, ale też znacznie łagodniejszy niż w Polsce. Najwyższe temperatury występują w lipcu (średnio jest to 18 stopni Celsjusza), a najniższe w styczniu (około 3 stopnie). 

Rodzaje jachtów dostępnych do wynajmu w Belgii 

Stawiając na czarter jachtu w Belgii, masz do wyboru trzy główne typy łodzi:

  • żaglowe,
  • motorowe,
  • barki.

Oczywiście każda z tych opcji ma pewne zalety. Żaglówki dają większą przyjemność z obcowania z naturą, lepiej wyglądają i pozwalają zaoszczędzić nieco na paliwie, ale są bardziej wymagające pod względem obsługi. 

Z kolei barki i jachty o napędzie motorowym zapewniają wyższy komfort użytkowania, znacznie większą ilość miejsca i lepiej się nadają dla mało doświadczonych wodniaków lub dla rodzin z małymi dziećmi. 

Jak zorganizować czarter jachtu w Belgii? Poradnik krok po kroku 

Jeżeli chcesz zorganizować czarter jachtów w Belgii, skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Dzięki niej szybko i łatwo znajdziesz odpowiednią łódź oraz dopełnisz wszelkich formalności. Jak to działa? Już wyjaśniamy.

  1. Odwiedź naszą wyszukiwarkę. 
  2. Wybierz odpowiadający Ci termin i długość rejsu. 
  3. Zastanów się, jakiej łodzi będziesz potrzebować – ile osób będzie liczyć Twoja załoga, czy są w niej dzieci itp.
  4. Kliknij „szukam” - i zyskaj dostęp do aktualnych ofert sprawdzonych armatorów. 

Jeśli masz dodatkowe pytania, albo jest to Twój pierwszy czarter jachtu w Belgii i nie wiesz, na co się zdecydować – kliknij przycisk „zapytaj konsultanta”. Chętnie pomożemy Ci w podjęciu trafnej decyzji i zorganizowaniu wymarzonego rejsu.

OUR BRANDS